Každá domácnost se co měsíc potýká s různými výdaji. Někdo neplatí zálohy na vodu, plyn či elektriku, ale platí zrovna částky, které za daný měsíc skutečně utratil. I když elektrika stále zlevňuje, lidé ji začínají tím pádem využít o něco více. Najednou se tedy náklady za tento nezbytný jev v domácnosti značně zvyšují a my jsme nuceni buď řádně šetřit do dalšího měsíce, nebo si následně půjčit. S vodou to může být podobně. Velké náklady se zvyšují zejména velmi častým praním nebo ještě častějším koupáním. Lidé milují relaxaci, která je po každém náročném dni v práci nutná. Jenže už si neuvědomují, že když každý den napustí plnou vanu vody s pěnou, najednou jejich náklady mohou vzrůst opravdu hodně. Možná by mohli zvážit jednoduché a rychlejší sprchování, i když se jedná o méně odpočinkovou činnost.
Ovšem i na těchto věcech se dá do jisté míry ušetřit. Šetření může pomoct do dalšího měsíce, kdy se rozhodnete vzít třeba všechny peníze na tyto náklady z pokladničky. Díky těmto tipům na šetření si značně odlehčíte každoměsíční náklady.
1. Zkuste to bez balené vody
Většinou se lidé potýkají s tím, že v jejich dřezu není dobrá voda. Proto jsou nuceni si kupovat vodu balenou, což jim přináší zbytečné výdaje. Málokdo si uvědomí, že pokud si zakoupíte na čtyři dny balík vody, je to skoro stovka zbytečně vyhozená. Ta by vám do dalšího měsíce mohla pomoct. Podle nejrůznějších statistik totiž nevypijete tolik, kolik utratíte za balenou vodu. Navíc pokud vám u vás voda nechutná, zkuste si ji nějak ochutit třeba sirupem nebo rozpustnými vitaminy.
2. Nezapomínejte vypínat televizi
U řady domácností se stává, že si rodina ráda schrupne po dobrém obědě. Jenže během takového šlofíku na pohovce v obývacím pokoji si mnohdy nechají svou televizi zapnutou, což znamená jediné, a sice peníze letí nejbližším oknem ven. I při takovém šlofíku si začněte dbát na to, abyste ji vypínali, protože tři hodiny zbytečně zapnuté televize vám mohou přinést ty nečekaně velké náklady.