Syndrom vyhoření je v posledních letech velice často se vyskytující se problém, kterým už dávno netrpí jen lidé na manažerských pozicích. Tímto problémem trpí zkrátka všichni ti, kteří to s prací zkrátka přehání nebo přehnali. Mohou to být jako lidé pracující jako ošetřovatelé, tak lidé působící na volné noze nebo to mohou být i maminky na mateřské dovolené, které si toho nabraly zkrátka moc. I když jet o tak častý problém, neznamená to, že se s ním umí každý včas vypořádat. Pokud se s problémem lidé včas nevypořádají sami, léčba tohoto syndromu bude trvat dlouho a bude potřeba i odborná pomoc.
V případě, že se obáváte syndromu vyhoření, prozraďme si základní příznaky, které poukazují na tento zdravotní problém, jenž nám může znepříjemnit nejen osobní život, ale také ten profesní.
Psychická nepohoda
Syndrom vyhoření přichází po malých krůčkách a poté udeří. Je proto důležité sledovat jednotlivé příznaky. Pokud se příznaky dostaví, je dobré je rychle řešit. Jedním typickým příznakem je psychická nepohoda až cynismus. Člověk se zkrátka cítí sklíčeně, cítí se mnohdy až bezmocně, zapomíná a je díky stresu také neustále nesoustředěný.
Nadýmání
Jistým příznakem je také nadýmání. Když je člověk ve stresu, dochází k mnoha zdravotním problémům. A nadýmání je problém, za kterým stres stojí. Dojde ke křečím v žaludku, také ve střevních svalech. Ty díky tlačícímu stresu vyprodukují více plynů.
Bolesti hlavy
Samozřejmě se dostaví také bolesti hlavy, které jsou dalším typickým příznakem jak přepracovanosti, tak syndromu vyhoření jako takového. Opět za tím stojí stálý stres, také napětí, které promění tonus cévního systému na velice aktivní a neustávající bolest hlavy.
Nespavost
S psychickým stresem a psychickou nepohodou přijde také nespavost, kterou lze opět označit za typický příznak syndromu vyhoření. Pokud tímto syndromem trpíte, pravděpodobně se vám spí velmi špatně, jelikož stále musíte přemýšlet o své práci.