Vánoční dárky se začínají kupovat ve velkém, tedy alespoň z čínských e-shopů. O letošním vánočním nakupování lze říct, že začalo poměrně brzy. Lidé asi nechtějí být součástí vánočního šílenství, které zanedlouho vypukne v obchodních centrech. Mnozí lidé chtějí mít nakoupené vánoční dárky dopředu, nechtějí hledat své horké kandidáty v přeházených regálech. I když se stále najdou jedinci, kteří řeší vánoční dárky den před Štědrým dnem, většina lidí letos začala nakupovat vánoční dárky dopředu z Číny. Jsou si totiž vědomi toho, že jednotlivé dárky nepřijdou hned, nýbrž až v rozmezí jednoho měsíce.
Z aktuálních statistik vyplývá, že na čínské dárky se můžou těšit miliony lidí. Letos výrazně stouplo objednávání vánočních dárků z e-shopů. K nejatraktivnějším e-shopům se řadí čínský AliExpress, mimo to se objednává i z Ebaye.
Dárky za stovky milionů korun
I když jsou čínské e-shopy známé svým levným zbožím, v konečném důsledku nakupujeme za opravdu obrovské peníze. Pod vánočními stromečky najdeme letos čínské dárky v hodnotě skoro čtyř set milionů korun, ovšem nejedná se o konečné číslo, ještě může částka během dní růst a stoupat.
Kdy se z Číny nakupuje nejvíce?
Jelikož je doba dodání poměrně dlouhá, jak jsme zmínili, mnozí lidé čekají i déle jak měsíc, začíná se nakupovat poměrně brzy, a to už před hlavním vánočním šílenstvím, konkrétně v listopadu. Samozřejmě se během listopadu nenakupuje jen z čínských e-shopů, ale poslední dva měsíce v roce jsou na tom skvěle i další internetové obchody. Lidé se zkrátka chtějí vyhnout vánočnímu šílenství, proto upřednostňují nakupování online.
Zatímco z českých e-shopů se dočkají lidé zboží do pár dnů, při objednávkách ze zahraničí se ve dvaadvaceti procentech zákazníci nedočkají svého zboží ani do šesti týdnů. Pokud se tedy také rozhodnete pro čínského či jiného zahraničního Ježíška, dlouho neotálejte. I s expresní platbou a dodávkou to může trvat déle, než očekáváte.